Co możemy dla Ciebie opisać?

Regulator PID

myślę, że przynajmniej części osób przyda się artykuł na temat tego jak stworzyć prosty regulator PID na atmegę i jak go poprawnie skonfigurowac

441 głosów
Głosuj
Zaloguj się
Sprawdź!
(poczekaj ...)
Reset
lub zaloguj się za pomocą
  • facebook
  • google
Zalogowano się jako (Wyloguj się)
Masz jeszcze ! (?) (myślenie…)
Pomysł został opublikowany przez: Przemek Zientek  ·   ·  Administrator →

3 komentarzy

Zaloguj się
Sprawdź!
(poczekaj ...)
Reset
lub zaloguj się za pomocą
  • facebook
  • google
Zalogowano się jako (Wyloguj się)
Przesyłanie ...
  • Anonimowy skomentował  · 

O PID-zie musi być artykuł! To jest "bare minimum" każdego szanującego się robotyka! Kiedyś sam szukałem czegokolwiek o pidzie i dopiero po miesiącu to ogarnąłem, a przecież jest taki proste... Tylko, że nigdzie nie było DOBREGO artykułu...

• Anonimowy skomentował  · 

Sam się zabieram za stworzenie czegoś takiego, wychodząc z transmitancji regulatora, tylko muszę jeszcze kryterium stabilności ogarnąć (ciężko będzie metodą ziegera-nicholsona to zrobić). Teoretycznie oczywiście można metoda prób i błędów dobrać nastawy początkowe, później tak czy siak regulacja odbywa się na drodze empirycznej.
    Docelowo ma to być krótki kod w ASM dla mikrokontorlerów PIC (8bit - bo na wyższych tez najpewniej ruszy, ewentualnie jakies makro dodam dla alternatywnych rozkazów)

Tak czy siak bardzo chętnie zobaczę jak to będzie tutaj rozwiązane - temat tak naprawdę bardziej skomplikowany niż mogło by się wydawać.

Zgłoszenia i baza wiedzy